Przekrycia dachowe przeznaczone są do hermetyzacji zbiorników żelbetowych oraz stalowych w celu ograniczenia przestrzeni, do której następuje emisja zanieczyszczeń gazowych lub aerozoli bakteryjnych emitowanych do powietrza w skutek zachodzących w zbiornikach procesów technologicznych.
Przekrycia dachowe wykonujemy z laminatu poliestrowo szklanego LPS. Dzięki odpowiednio dobranym przez nas surowcom do wytworzenia kompozytu powłoka laminatu charakteryzuje się długotrwałą odpornością na agresywne środowisko wewnątrz hermetyzowanego zbiornika oraz promieniowanie UV.
Najważniejsze zalety przekryć dachowych:
Konstrukcja przekrycia składa się z elementów powłokowych. Poszczególne elementy przekrycia połączone są ze sobą zakładkowo przy zastosowaniu połączeń śrubowych wykonanych ze stali A4 (316 wg. AISI) wraz z uszczelnieniem z chemoodpornej gumy EPDM. W zależności od potrzeb przekrycie może zostać wykonane wraz z izolacją termiczną poprzez laminowanie w strukturę przekrycia piany PUR. Kompletne przekrycie dachowe wyposażone jest w okapnik, włazy rewizyjne, czerpnie dachowe oraz króćce przyłączeniowe do instalacji wentylacji. Elementy przekrycia mogą zostać wykonane w dowolnej kolorystyce według palety RAL oraz mogą zostać pokryte grysem antypoślizgowym.
Przekrycia są projektowane, wytwarzane oraz montowane zgodnie z postanowieniami Aprobaty Technicznej IOŚ – PIB Nr AT/2016-08-0108/A4 oraz posiadanym Certyfikatem Nr NC-2384 potwierdzającym spełnienie wymogów norm ISO 9001:2008 oraz PN-N-18001:2004.
Biofiltry służą do oczyszczania powietrza z instalacji działających w sposób ciągły zapewniając nieprzerwaną dystrybucje zanieczyszczonego powietrza do urządzenia. W większości przypadków biofiltry stosujemy w celu oczyszczania powietrza z komunalnych i zakładowych oczyszczalni ścieków, zakładów przeróbki osadu, kompostowni oraz sortowni odpadów komunalnych, jak również powietrza z procesów produkcyjnych.
Rodzaje związków jakie są usuwane dzięki tej metodzie: związki organiczne (np. LZO), związki nieorganiczne (np. siarkowodór, amoniak, merkaptany).
Eliminacja (usuwanie) zanieczyszczeń powietrza odbywa się na drodze ich rozkładu na skutek aktywności życiowej bakterii zaszczepionej w materiale filtracyjnym biomasie. Jest to jedyna metoda eliminacji szkodliwych zanieczyszczeń z powietrza poprzez ich rozkład tlenowy. Wszystkie inne metody oczyszczania powietrza oparte są na zasadzie przeniesienia zanieczyszczeń w niezmienionej postaci do cieczy lub złoża sorpcyjnego.
Zalety procesowe:
Zalety użytkowe:
Zastosowanie naszych urządzeń do oczyszczania powietrza gwarantuje spełnienie kryteriów oddziaływania na środowisko określonych przez Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 26 stycznia 2010 r. w sprawie wartości odniesienia dla niektórych substancji w powietrzu Dz. U. Nr 16, Poz.87, co oznacza, że zastosowanie naszych urządzeń ograniczy negatywne oddziaływanie zakładu do granic terenu, do której posiadany jest tytuł prawny, zgodnie z obowiązkiem wynikającym z ustawy Prawo Ochrony Środowiska.