O firmie

Historia

Początki działalności naszej firmy sięgają roku 1989.
Byliśmy pionierami wdrożenia na terenie Polski laminatowych przekryć dachowych oraz systemów oczyszczania powietrza. Zrealizowaliśmy ponad 500 projektów związanych z wykonaniem przekryć dachowych z laminatu poliestrowo-szklanego oraz ponad 200 projektów związanych z wykonaniem urządzeń do oczyszczania powietrza pochodzącego z procesów technologicznych. Współpracujemy z odbiorcami zarówno z Polski jak i z zagranicy.
Naszą załogę tworzą ludzie z pasją, fachową wiedzą i zaangażowaniem, którzy kreują siłę i wartość przedsiębiorstwa.
Znajdujemy się w bliskiej odległości od portu morskiego w Ustce i Darłowie oraz posiadamy dogodne połączenie z drogą krajową Nr 6. Łączna powierzchnia zakładu wynosi 1,7 ha. Posiadamy nowoczesną halę produkcyjną wraz z niezbędną infrastrukturą wyposażoną w suwnicę o udźwigu 3,2 t.

Misja

Naszą misją jest wspieranie Partnerów handlowych w realizacji ich planów biznesowych poprzez dostarczanie wyrobów z laminatu poliestrowo-szklanego. Zrozumienie potrzeb i oczekiwań Klientów stanowi dla naszej wykwalifikowanej kadry najwyższy priorytet. Przez wiele lat zebraliśmy cenną wiedzę i doświadczenie, dzięki czemu jesteśmy w stanie zrealizować najbardziej skomplikowane i zaawansowane projekty.

Projektowanie

Posiadamy dział projektowy z doświadczoną kadrą inżynierską z branży budownictwa, chemii, architektury oraz mechaniki. Połączenie wiedzy z tak wielu branż, pozwala na realizację skomplikowanych i wymagających projektów. Do projektowania wyrobów wykorzystujemy oprogramowanie AutoCAD oraz Solidworks. Wykonujemy również analizy konstrukcji metodą elementów skończonych MES.

Technologia

Zapewniamy kompleksową obsługę Klienta poczynając od wykonania modeli elementów, poprzez wykonanie form, aż do przekazania gotowych wyrobów. Przy produkcji elementów z laminatów z wykorzystaniem żywic poliestrowych, winyloestrowych oraz epoksydowych stosujemy głownie metodę laminowania ręcznego, jak również infuzję, vacuum bagging oraz RTM/RTM Light. Posiadamy także urządzenia do laminowania wyrobów metodą natryskową.

Wyroby specjalne – EX, BROOF (T1) / NRO

Mamy spore doświadczenie w wykonywaniu wyrobów z laminatu poliestrowo-szklanego i instalacji do stosowania w strefach zagrożenia wybuchem oraz spełniających wymogi klasyfikacji nierozprzestrzeniania ognia zewnętrznego BROOF (t1) wg normy PN/-ENV 1187:2004.